Home / Diyet / Göbek Yağlarından Kurtulmak

Göbek Yağlarından Kurtulmak

Muz: Zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisi vardır. İçeriğinde yer alan potasyum metabolizmayı hızlandırarak, vücutta ödem oluşmasını önler. Burada dikkat etmemiz gereken husus zayıflamak uğruna aşırı derecede muz tüketiminden kaçınmalıyız.

Çilek: İçersinde yer alan antitoksidan ile yaşlanmayı geciktirdiği gibi yoğurt ile birlikte tüketildiğinde öğün atlamayı sağlar, tokluk hissiyati verir, yan karın bölgesinin erimesine yardımcı olur.

Yoğurt: Zayıflamaya yardımcı besinlerin başında gelir. Fazla kiloların sebeb olduğu toksinlerin atılmasına yardımcıdır. İçerdiği kalsiyum ve potasyum sayesinde metabolizmanın çalışmasını %15 daha hızlandırır. Hızlanan metabolizma sayesinde sindirim kolaylaşır. Sadece dikkat edilmesi gereken husus. yoğurdu tüketirken yemeklerden yarım saat önce veya sonra yenmesidir. Yemekle birlikte yenen yoğurt besinlerin değerini düşürecektir.

Yeşil çay: Bağırsaklardan yağların emilimine engel olduğu için vücudun yağ depolamasına engel olacaktır. Günde 3 bardak yeşil çay tüketimi metabolizmayı hızandırdığı için ayda 1 kilo vermemize yardımcı olur. Yeşil çayın fazla tüketimi istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Elma: Göbek yağlarımızın eritilmesine yardımcı olur. Günde 3 öğün elma yemek zayıflamamıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ramazanda Sağlık başlıklı makalemizde beslenme, kabızlık ve neler yenmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Scroll To Top